Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinetomasznowak29 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
53050 odwiedzin | wpisów: 176, komentarzy: 744, obserwuje: 44
 

Rekuperacja samodzielnie

autor: tomasznowak29 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam.  Czy ktos z Was robił samodzielnie rekuperacje w swoim domu? Gdzie szukaliscie informacji jak to zrobić? Czy rekuperator też robiliście sami? Wentylacja grawitacyjna w moim domu nie spisuje się więc jestem zmuszony zrobić mechaniczna.


Komentarze (4)
autor:zabki2015  dodano: 6 miesięcy temu
hej, kupiłem projekt - instalacje wykonałem sam, a reku mi powiesili bo 8% vatu :) zerknij na stronę peflex jest tam wszystko.
Odpowiedź do zabki2015
autor:tomasznowak29  dodano: 6 miesięcy temu
Ile całkowity koszt?
autor:tp1989  dodano: 6 miesięcy temu
Ja robiłem wszystko sam, łącznie z projektem. Zalecane / wymagane ilosci wymiany powietrza znajdziesz w internecie. Instalacja wykonana, rekuperator jeszcze nie podłączony. System Greenflex. Ogólnie jestem zadowolony tylko dodatkowo uszczelniłem skrzynki metalowe taśmą bo były nieszczelne... Rekuperator Dospel Luna, powierzchnia domu 70m2 + przewidziałem wentylację poddasza, którą zrobię pewnie w przyszłym roku, ale materiały już są. koszt poniżej 5k z dodatkowymi filtrami do rekuperatora itd.
autor:morgun  dodano: 6 miesięcy temu
Z tego co ludzie pisali na forum dobrze jest aby firma zrobiła sam projekt. Wtedy raczej na 100% wszystko powinno działać.

Temperatura podlogowki

autor: tomasznowak29 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam. Pytanie do posiadaczy ogrzewanie podłogowego. Jaka macie temperature podłogi? U mnie 22 stopnie. Dodam że na rozdzielaczu zasilanie 32 stopnie powrót 26. Wydaje mi się że podłoga powinna być cieplejsza.  Jak u was? 


Kocioł na ekogroszek

autor: tomasznowak29 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam. Kto z Was posiada kocioł na ekogroszek? Jesteście z niego zadowoleni? U mnie to wygląda tak,  że ciągle zmieniam coś w kotłowni aby osiągnąć mniejsze spalanie i drobny popiół. Ekogroszek kupiłem polecany przez wielu użytkowników ma 28-29 MJ. Na razie mieszkamy tylko na dole około 55m2 i ogrzewamy bojler 120 l. Spalanie 10.5-11 kg na dobę. Kocioł 17 kW z dodatkowym paleniskiem. 

Zamieszczam zdjęcie popiołu.  Oceńcie jak wygląda. Macie jakieś rady jak zmniejszyć spalanie albo linki do jakiegoś forum gdzie mogą ludzie pomoc coś z ustaleniami? 


Komentarze (4)
autor:ewe.wysz  dodano: 6 miesięcy temu
Kotły CO - Ogrzewanie Podłogowe -Pompy Ciepła - Hydraulika - Dom - Piec GRUPA NA fb
autor:lisandra-mala-2m  dodano: 6 miesięcy temu
Niestety trzeba metodą prób i błędów dobrać najlepsze nastawy dla pieca i węgla. Punktem wyjścia może być mnożnik 8x czyli np 5s podawanie 40s pauza. Do tego jeszcze dmuchawa. Trzeba trochę posiedzieć przy piecu.
Trzeba też brać poprawkę na fakt że pierwszy sezon grzewczy jest zwykle nie miarodajny ale naukę pieca warto zacząć już teraz. Powodzenia
autor:naszpoliklet  dodano: 6 miesięcy temu
U nas tez eko. Ogrzewamy 180m, 300 l bojler, schodzi około 20 kg na dobę.

To wszystko zależy od pieca i warunków. Wbrew pozorom ogrzewanie samego dołu może zwiększać zużycie bo ciepło ucieka. Z piecem trzeba niezłe nakombinować, żeby dojść do najlepszych ustawień. U nas 14 sęk podawania i 2,5 minuty przerwy. Popiół wyglada podobnie.

Na ile masz dmuchawa? To jest często problem. Im większa jej moc, tym więcej ciepła spyla w komin. U nas 35%
Odpowiedź do naszpoliklet
autor:tomasznowak29  dodano: 6 miesięcy temu
3 bieg na 12 możliwych przysłona odslonieta na 20 %

Schowanko

autor: tomasznowak29 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam.  Mam takie schowanko przy kuchni o wymiarach 1,2 m x 3 m z regalami.  Będą tam przechowywane różne słoiki z przetworami itp. Specjalnie nie mam tam ogrzewania nie mam tam też okna.  Pytanie jak najlepiej zmniejszyc tam trochę temperaturę? Czy zrobić jakiś nawiew przez ścianę zewnętrzna?


Komentarze (2)
autor:groszekwiekszy  dodano: 7 miesięcy temu
Można założyć nawiewnik ścienny, tylko dobrze byłoby gdyby była też w ścianie kratka wentylacyjna- byłby obieg powietrza. U nas akurat w takim pomieszczeniu jest okno- zawsze rozszczelnione i kratka wentylacyjna do komina... Słoiki mają chłodniej a i pranie szybko schnie..
autor:danuta.dariusz  dodano: 7 miesięcy temu
Nie ma opcji aby obniżyć temperaturę jakąś wentylacją czy nawiewem no chyba że bezpośredni z zewnątrz ale będzie to działać tylko w zimie. Bez klimy się nie da.